חיפוש
  • Admin

שַׁקְלָא וְטַרְיָא

שקלא וטריא הוא מונח ארמי מעולמות התלמוד.


הפירוש המילולי שלו הוא לקיחה (שקלא) וזריקה (טריא). במקור הכוונה הייתה לקיחה וזריקה של רעיונות, כיוון שהתלמוד מתנהל על דרך הדיון, ומובאים בו רעיונות שונים המתקבלים ונדחים חלופות.


למעשה כאשר אומרים "דרך שקלא וטריא" הכוונה היא לימוד באופן סוקרטי, על דרך הדיון.


בשפה המשפטית המודרנית (רק אני או שזה דיסוננס?) משתמשים במונח שַׁקְלָא וְטַרְיָא כדי לתאר משא ומתן, ובפרט משא ומתן ארוך ורב התחבטויות והתלבטויות.

אתם יודעים, מסוג המשאים והמתנים שנתאר בדרך כלל כשנייצג את הצד שרוצה לשמר חוזה, או כשנסביר לעצמנו מול המראה איך ההבטחה לעשות מחר חמישה סקוואטים אפשרה לנו לאכול פיצה משפחתית שלמה.


על כל פנים, לאחר שקלא וטריא, הגענו לכמה הצעות שימוש חדשות למונח לנוחיותכם: 1. שקלא ושקלא – כינוי למדיניות חיוב לקוחות מוגזמת. 2. טריאת ז' – גישה של בני נוער מתבגרים כלפי הוריהם. 3. טריא וטריא – כאשר זוג אנשים (או יותר) מנהלים ויכוח טיפשי בתגובות לפוסט ויראלי.

288 צפיות0 תגובות
  • 19c209cb-d820-4f78-80fe-4da2ff83b088_edi
  • LinkedIn
  • Facebook Social Icon

 

חשוב לנו להשתפר ולהיות רלוונטים עבורכם.
נשמח אם תמלאו את סקר הבוגרים, זה ייקח 5 דקות ובעזרת התשובות נדע איך להיות טובים יותר.

מועדון בוגרי ובוגרות הפקולטה למשפטים הינו עמותה רשומה ששמה לעצמה מטרה לשמר את הקשר בין הפקולטה לבוגריה ובין הבוגרים לעצמם, להיטיב עם הבוגרים ולשפר את חייהם ברמה האישית והמקצועית ולקדם את עולם המשפט והעסקים בישראל.

הרשמה למועדון הבוגרים מהווה הסכמה לקבלת דיוור מעת לעת הכולל תכנים מעניינים, עדכונים לגבי אירועים, הטבות לבוגרים ועוד. לעולם לא נעביר את פרטיך לצד ג' ללא אישורך המפורש, וניתן בכל עת לבטל את ההרשמה.